Panadol Junior čípky 10x250mg

Panadol Junior čípky 10x250mg

Výrobce: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Czech Republic s.r.o.
Typ: Volně prodejné léky
SUKL: 0208841
PDK: 3299253
Další informace:
Příbalový leták

Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!

* Cena obvyklá se může v jednotlivých lékárnách lišit

Vaše cena s DPH:
8930
Cena obvyklá:98
Ušetříte:8.9%
kusů
Skladem
Popis:

Panadol Junior čípky jsou určeny ke snížení horečky provázející chřipku a nachlazení, stejně jako infekční onemocnění dětského věku (např. spalničky, zarděnky, plané neštovice, spálu, příušnice) a očkování.

  • Panadol Junior čípky jsou též vhodné k tlumení bolesti provázející prořezávání zoubků, bolesti zubů, bolesti v krku při chřipce a nachlazení a bolesti hlavy.

Složení: Paracetamolum 250 mg v jednom čípku. Pomocné látky:ztužený tuk


Charakteristika: Panadol Junior čípky obsahují paracetamol, látku proti bolesti (analgetikum) a ke snížení horečky (antipyretikum).  


Indikace: Panadol Junior čípky jsou určeny ke snížení horečky provázející chřipku a nachlazení, stejně jako infekční onemocnění dětského věku (např. spalničky, zarděnky, plané neštovice, spálu, příušnice) a očkování. Panadol Junior čípky jsou též vhodné k tlumení bolesti provázející prořezávání zoubků, bolesti zubů, bolesti v krku při chřipce a nachlazení a bolesti hlavy. Přípravek je určen pro děti o tělesné hmotnosti nad 15 kg.


Kontraindikace: Přpravek se nesmí užívat při známé přecitlivělosti na paracetamol nebo kteroukoli další složku přípravku. Dále se paracetamol nesmí podávat při těžkém onemocnění jater včetně akutní žloutenky, při těžké hemolytické anemii (chudokrevnost z rozpadu červených krvinek) a při krvácení z konečníku, zánětu tlustého střeva (proktokolitida) nebo po operačním zákroku. Panadol Junior se nesmí podávat současně s jinými léky, které poškozují činnost jater.

Podáváte-li přípravek dítěti s onemocněním jater, ledvin nebo s deficitem enzymu glukózo-6-fosfátdehydrogenázy musíte se o vhodnosti užívání přípravku předem poradit s lékařem. Vzhledem k obsahu léčivé látky není přípravek určen pro děti o tělesné hmotnosti do15 kg.


Nežádoucí účinky: Podobně jako všechny léky, může mít i Panadol Junior čípky nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.
Přípravek Panadol Junior čípky je při dodržování doporučeného dávkování obvykle dobře snášen, ale může se vyskytnout kožní vyrážka, vzácně zúžení průdušek, poruchy jaterních funkcí a krvetvorby. Při případném výskytu těchto nebo jiných neobvyklých reakcí přestaňte přípravek dítěti podávat a poraďte se s lékařem.


Interakce:
Užívá-li dítě jiné léky (na lékařský předpis i bez něho), poraďte se o vhodnosti současného podávání tohoto přípravku s lékařem. Podáváte-li dítěti tento přípravek, oznamte to lékaři při předpisu jiných léků. Současné dlouhodobé užívání přípravku s některými léky na spaní, proti epilepsii, některých antibiotik může vést k poškození jater. Metoklopramid nebo domperidon může zvýšit rychlost vstřebávání paracetamolu, cholestyramin ji může snížit. Při pravidelném dlouhodobém užívání paracetamolu může být zvýšen účinek léků snižujících srážlivost krve (warfarin nebo jiné kumarinové přípravky) s následným zvýšením rizika krvácivých projevů. Občasné užívání nemá významný vliv.Současné dlouhodobé užívání Panadolu Junior čípky a kyseliny acetylsalicylové nebo dalších nesteroidních protizánětlivých přípravků může vést k poškození ledvin. 


Dávkování a způsob použití: Pokud lékař neurčí jinak, podává se dětem o tělesné hmotnosti 15-30 kg 1 čípek až 4krát denně v časových odstupech nejméně 6 hodin. Dětem o tělesné hmotnosti nad 30 kg se podávají 1 až 2 čípky až 4krát denně v časových odstupech nejméně 6 hodin. Vzhledem k obsahu léčivé látky se přípravek nepodává dětem o tělesné hmotnosti do 15 kg.

Nepřekračujte doporučené dávkování. Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater.
Čípek vyjměte z obalu a jemně zaveďte do konečníku. Po zavedení čípku stiskněte na 1-2 minuty hýždě rukou k sobě a ujistěte se, že čípek zůstal v konečníku.


Upozornění: Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater. Obsahuje paracetamol, nepodávejte s jinými léky obsahujícími paracetamol.

Nedochází-li ke zmírnění příznaků do 3 dnů, poraďte se o dalším postupu s lékařem. Bez porady s lékařem nepodávejte přípravek dítěti déle než 3 dny. U kojenců konzultujte každé horečnaté onemocnění ihned s lékařem. Vysoká horečka, silná nebo trvající bolest v krku, kašel, bolest hlavy, nevolnost nebo zvracení s bolestmi břicha mohou být příznakem vážnějšího onemocnění, proto vyhledejte neprodleně lékaře.Ve všech případech podezření na předávkování nebo při náhodném požití čípků ihned vyhledejte lékaře i když nelze
pozorovat žádné příznaky.

Panadol Junior čípky je určen pro děti, pokud by však přípravek užíval dospělý nesmí jej užívat bez doporučení lékaře, pokud má problémy s požíváním alkoholu. Během léčby se nesmí pít alkoholické nápoje. 


Uchovávání: Uchovávejte při teplotě do 25°C. Chraňte před mrazem.

Lék určený k podání do konečníku. Před použitím čtěte pečlivě příbalový leták.

Výrobce: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Czech Republic s.r.o.
Typ: Volně prodejné léky
Cena obvyklá*:
98 s dph
Vaše cena:
8930 s dph
SUKL: 0208841
PDK: 3299253
Další informace:
Příbalový leták
počet kusů  


Produkt se dále nachází v těchto kategoriích: